Konkurs "Najpiękniejszy ogród przydomowy"
Drukuj

W dniach od 1 lipca do 16 sierpnia 2011 Biuro Stowarzyszenia Czarnorzecko – Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania przyjmowało zgłoszenia do Konkursu „Najpiękniejszy ogród przydomowy”.

Uczestniczyć w Konkursie mogli mieszkańcy sześciu gmin z terenu C-S LGD.

Zgłoszenia napłynęły z 5 gmin: Strzyżów (15), Wiśniowa (9), Frysztak (4), Wojaszówka (3)  i Korczyna (1). Z terenu gminy Krościenko Wyżne nie napłynęły zgłoszenia.

Łącznie zgłoszono 32 ogrody, które zostaną poddane ocenie przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzą: Specjalista Architektury Ogrodnictwa, przedstawiciele Biura C-S LGD oraz reprezentanci poszczególnych gmin biorących udział w Konkursie.

Oceny odbędzie się na podstawie nadesłanych zdjęć i opisów ogrodów w zakresie kryteriów konkursowych i skali punktowej zawartej w regulaminie.

Wybrane zostanie 13 ogrodów, które przejdą do kolejnego etapu oceny – ocena na miejscu. Finaliści zostaną poinformowani telefonicznie o terminie wizytacji ogrodów.

W dniu 29.08.2011 r. odbyła się ocena zgłoszonych ogrodów. Decyzją Komisji Konkursowej 8 ogrodów zakwalifikowanych zostało do kolejnego, finałowego etapu, natomiast kolejne 5 ogrodów zostało wyróżnionych.

Lista finalistów: Małgorzata Książek, Renata Tokarska - Fortuna, Violetta i Andrzej Wietecha, Elżbieta Musiał, Katarzyna Joanna Hałas, Halina Turoń, Aldona Jajuga Karol, Marta i Robert Banaś

Lista wyróżnionych: Grzegorz Mikuszewski, Jadwiga Majcher, Maria Kępa, Dorota Wiśniowska, Bernarda Michalska


WYNIKI FINAŁU:


W dniu 8.09.2011 r. w wyniku wizytacji na miejscu, jaką przeprowadziła Komisja Konkursowa wśród finalistów konkursu, wyłoniono zwycięzcę oraz drugie i trzecie miejsce. Pozostali finaliści otrzymali wyróżnienie.

Miejsce 1 Renata Tokarska Fortuna

Miejsce 2  Małgorzata Książek

Miejsce 3  Elżbieta Musiał

Wyróżnienia: Violetta i Andrzej Wietecha, Katarzyna Joanna Hałas, Halina Turoń, Aldona Jajuga Karol, Marta i Robert Banaś, Grzegorz Mikuszewski, Jadwiga Majcher, Maria Kępa, Dorota Wiśniowska, Bernarda Michalska

Serdeczenie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!

 


Poniżej galeria ogrodów wszystkich 32 uczestników.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA!!

 

 
Zawisza Andrzej – Odrzykoń Drukuj

Opis ogrodu:

Początek utworzenia ogrodu datuje się na rok 1984, kiedy jego właściciele wraz z rodziną wprowadzili się do nowego domu. W 2002 r. po raz pierwszy w ogrodzie został umieszczony drewniany wiatrak oraz drewniany wóz. Wybudowano również altankę. Ogród wzbogacił się o cztery nowe skalniaki, oraz o wiele drzewek iglastych, które posadzono wzdłuż drogi. W ubiegłym roku dokonano bardzo wielu zmian. Wymieniono

Więcej…
 
Wiśniowska Magdalena – Cieszyna Drukuj

Opis ogrodu:

Historia mojego ogrodu rozpoczęła się od zasadzenia pierwszego drzewka- sosny kalifornijskiej. Sadzonkę dostałam w prezencie na urodziny. Gdy patrzyłam jak to drzewko rośnie przyszedł mi taki pomysł do głowy: od dzisiejszego dnia każde ważne wydarzenie dla mnie będzie upamiętnione nową rośliną lub innym elementem dekoracyjnym

Więcej…
 
Wiśniowska Dorota – Glinik Dolny Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród powstał w przeciągu ostatnich 10 lat. Przeważają w nim drzewka iglaste, chociaż nie brak w nim również liściaste oraz niezliczona ilość krzewów. Występuje tudzież różnorodność kwiatów oraz wykonanych własnoręcznie obiektów drewnianych tj. studni, wiatraka itd. Pierwszy ze skalników powstał 6 lat temu, natomiast pozostałe systematycznie. Brzózki zostały zasadzone w dniu pogrzebu papieża Jana Pawła II.

Więcej…
 
Wietecha Violetta i Andrzej – Strzyżów Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród założony został od podstaw w 2000 roku na miejscu łąki. Jedyną rośliną, jaka zachowała się z tamtego okresu był kilkudziesięcioletni dąb. Ogród przez kolejne lata zmieniał się. Piaskownicę i plac zabaw dla dzieci zajęły rabaty. Z roku na rok przybywały nowe gatunki roślin. Część z nich zmieniało swoje miejsce, gdyż nie zawsze to, na którym się je posadziło, było dla nich odpowiednie. Żywopłoty z bukszpanu zostały

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7
Reklama

Kontakt

Reklama
Reklama
Reklama

Multimedia

Reklama

Polecane strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama