Gmina Frysztak
Andrzej Madziar Drukuj

Rzeźbiarz amator. Jego prace mają charakter ludowy. Pochodzi z uzdolnionej rodziny – rzeźbą w drewnie zajmują się także jego dwaj bracia Adam i Paweł. Wspólnie stworzyli wokół swego rodzinnego domu w Gogołowie, niewielką nastrojową galerię o nazwie „Madziary”.

Jego prace były eksponowane na zbiorowych wystawach w WDK w Rzeszowie i GOK Frysztak. Ponadto wiele

Więcej…
 
Roman Górka Drukuj

Urodzony w 1940 roku w Mizuniu Starym. W latach 1958-59 był słuchaczem zakopiańskiego Liceum Kenara. Tam też pobierał prywatne lekcje z malarstwa u Tadeusza Brzozowskiego i z rzeźby u Władysława Hasiora. W 1962 r. ukończył Studium Nauczycielskie (kier. Wychowanie plastyczne). Następnie studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom otrzymał w 1980 roku. Zorganizował dwie wystawy

Więcej…
 
Teresa Stefanik Drukuj

Urodziła się 28 lutego 1937 r. w Twierdzy, gmina Frysztak, gdzie do dzisiaj mieszka.

Haft to jej hobby, z biegiem lat wciąż odkrywa jego nowe zalety. Jak sama mówi – „przy haftowaniu odpoczywam i uspokajam się, ponieważ praca ta daje mi dużo przyjemności”. Najczęściej wykonuje haft koronkowy taki jak: richelieu, toledo, angielski, również haft płaski, krzyżykowy, mereżki i aplikacje, jednak szczególnie upodobała sobie haft richelieu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3
Reklama

Kontakt

Reklama
Reklama
Reklama

Multimedia

Reklama

Polecane strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama