Konkurs "Najpiękniejszy ogród przydomowy"
Michalscy Ewa i Tadeusz – Markuszowa Drukuj

Opis ogrodu:

Nasz ogród jest bardzo duży, większość to trawnik, ale w pobliżu domu i zabudowań mamy dużo iglaków i kwiatów. Alejki dojazdowe do domu i garaży są obsadzone kwiatami i różnymi iglakami. Cały dom jest ukwiecony. Pod kręconą wierzbą stoi krasnal. Nasz pupil Max (pies) swój wybieg ma obsadzony słonecznikami, a my odpoczywamy na huśtawce pod świerkiem.

Więcej…
 
Mendocha Małgorzata – Markuszowa Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród powstawał etapami, wraz z budową domu, w 1994r zasadzona została część tuji, cyprysów i świerków. W 2005r zagospodarowaliśmy działkę w dalszej części, do obecnych rozmiarów. Całość ma kształt prostokąta, który dookoła otaczają tuje tworząc w pewnym sensie ogrodzenie i oddzielając ogród od części ornej. Ogród w przeważającej części składa się z krzewów i drzewek. Są to: jałowce skalne, jałowce łuskowate, świerki conica

Więcej…
 
Matysik Adam – Pułanki Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród zaprojektowany tegoż roku, własnego pomysłu. Większa część ogrodu została przeze mnie samodzielnie wykonana (m.in. drewniane ogrodzenie, wiatrak, odnowiona studnia oraz stodoła wraz z drewutnią).
W jego skład wchodzi odrestaurowana część stodoły wraz z drewutnią
z I połowy XX w. Znajdują się na niej elementy oryginalnego wozu konnego. Pokryta jest własnoręcznie robioną dachówką. Obok drewutni znajduje się studnia o gł. 15m. Do

Więcej…
 
Książek Magdalena – Dobrzechów Drukuj

Opis ogrodu:

Przydomowy ogród pielęgnowany przez moją rodzinę od trzech pokoleń (rok założenia 1920), pomimo upływu lat, zmian i modernizacji, nadal wypełniają kwiaty, warzywa i zioła. Przez cały rok jest on źródłem świeżych warzyw i owoców oraz miejsce gdzie można podziwiać piękno kwiatów, a także rozkoszować się szeroką gamą zapachów i aromatów.

Więcej…
 
Kochanowicz Zofia – Dobrzechów Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród jest moim spełnionym marzeniem.

Założony został 10 lat temu. Wraz z mężem, co roku staramy się upiększać ogród. Mamy w nim różnorodność krzewów i kwiatów, np. Berberys, azalia, tulipany, róże ogrodowe, juka, kany i wiele różnych kwiatów, które sprawiają, że ogród jest kolorowy i miło się w nim wypoczywa.

Więcej…
 
Kluska Wiktoria - Glinik Charzewski Drukuj

Opis ogrodu:

Historia mojego przydomowego ogródka sięga 1963r., kiedy wraz z mężem zakończyliśmy budowę domu. Wtedy to zrodził się pomysł założenia własnego ogródka, w którym na początku zasadziłam trochę kwiatów i pierwsze krzewy. Pomysły były duże - niestety pracował jedynie mąż, spłacaliśmy pożyczkę, ja zajmowałam się domem, gospodarką i wychowywaniem trójki dzieci, wiec skromny budżet nie pozwalał na

Więcej…
 
Gorzynik Elżbieta - Żarnowa Drukuj

Opis ogrodu:

Mój ogród sami sobie urządziliśmy od początku. Wszystko, co w nim jest to jest nasz pomysł. Mamy oczko wodne, rybki i lilie wodne, piwonie krzaczaste, krzewy, kwiaty.

W naszym ogrodzie kwiaty i krzewy kwitną od wczesnej wiosny do jesieni. Kochamy przyrodę i wszystko, co kwitnie i pachnie.

Więcej…
 
Flaga Kazimiera - Strzyżów Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród zaczęłam zakładać 1980 r. Stopniowo małymi rabatkami. Potem zaczęłam sadzić sobie krzewy i iglaki. Obecnie w moim ogrodzie rosną: przebiśniegi, krokusy, tulipany, lilie, róże, liliowce, astry, cynie, piwonie, słoneczniki, hibiskusy, jaśmin itd.

Mam grilla ogrodowego, altankę pod winogronem i huśtawkę pod brzozami.

Więcej…
 
Bosek Iwona - Strzyżów Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród zaczął powstawać 10 lat temu i z roku na rok staje się dopełnieniem naszego wiekowego domu.

Ogród to moja pasja. Wszystko, co tu powstało jest naszym pomysłem i przez nas wykonane. Część roślin pochodzi z własnych rozsad. Do upiększania ogrodu wykorzystuję stare przedmioty, kawałki drewna, cegły, polne kamienie. Swoje miejsce znajduje tu stary dzban, drewniane koło, czy pień.

Więcej…
 
Biskup Iwona - Łączki Jagiellońskie Drukuj

Opis ogrodu:

Mój ogród zajmuje ok. 12 arów.

Po tragedii rodzinnej w 2003 r. jego uprawa była naszym lekarstwem. Z braku funduszy roślinność w nim jest wyhodowana z nasion lub sadzonek od bliskich. Nasz ogród stale się powiększa, a że mieszkamy na wsi dostosowany jest do otoczenia. Brakuje jeszcze wielu elementów, ale jest włożone

Więcej…
 
Barć Agata – Glinik Charzewski Drukuj

Opis ogrodu:

Ogród zaczęłam tworzyć w 2003 roku. Każdego sezonu staram się uatrakcyjniać go o inne gatunki roślin. Podstawą kształtowania mojego ogrodu są rośliny - stanowią one jego podstawowy budulec. Można tu spotkać ogromną różnorodność roślin jednorocznych i wieloletnich. Znajdują się w nim gatunki roślin, które wymagają więcej uwagi

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3
Reklama

Kontakt

Reklama
Reklama
Reklama

Multimedia

Reklama

Polecane strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama